day-bank
27 مرداد 1401 - 13:44

آزاد سازی ۱۶ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی و ملی در ساری

ساری- فرمانده انتظامی شهرستان ساری از آزاد سازی ۱۱ هزار متر از اراضی کشاورزی و رفع تصرف پنج هزار متر از اراضی ملی از چنگ زمینخواران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ عبدالله حسن زاده اظهار داشت: مأموران انتظامی به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان ساری را به مرحله اجرا گذاشتند.

خبرگزاری مهرفرمانده انتظامی شهرستان ساری، تصریح کرد: در اجرای این طرح مأموران انتظامی طی اجرای ۴۶ مورد حکم جهاد کشاورزی با همکاری کارشناسان این نهاد ،۱۱ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی و ۵ هزار متر از اراضی ملی را در بخش چهاردانگه ساری که افراد فرصت طلب در آنها به صورت غیرمجاز اقدام به ساخت و ساز داشتند را شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی دیوارها و واحدهای ساختمانی ایجاد شده در این زمین‌ها تخریب شدند، گفت: با اجرای این طرح بیش از ۱۶ هزار متر از اراضی کشاورزی و ملی از چنگ زمین خواران آزاد و در اختیار بخش کشاورزی و زراعی شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ حسن زاده خاطرنشان کرد: حفظ اراضی کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی در اقتصاد مقاومتی برخوردار بوده و تخریب آن می‌تواند منجر به بروز شرایط دشوار اقتصادی و کمبود منابع تغذیه آیندگان شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 614923