day-bank
27 مرداد 1401 - 12:47

حذف نقاط حادثه خیز ایوان نیازمند اعتبار/مسیر تردد زائران ایمن شود

ایلام- شهرستان ایوان از مسیرهای اصلی تردد زائران اربعین به شمار می رود، حذف نقاط حادثه خیز در جاده های این شهرستان نیازمند تزریق اعتبار است.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: شهرستان ایوان یکی از مسیرهای اصلی تردد زوار اربعین است، کاهش تصادفات رانندگی در محورهای ارتباطی شهرستان ایوان در گرو حذف نقاط حادثه ساز است.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها:خبرگزاری مهر-خبرگزاری مهروجود پیچ‌های خطرناک و غیرایمن در جاده‌های ارتباطی شهرستان ایوان از جمله محور کله جوب-ساتیان به عنوان عامل اصلی بروز تصادفات رانندگی شناخته می‌شود.

نقاط حادثه خیز در این محور ارتباطی باعث گلایه مردم منطقه شده است چراکه عملیات بهسازی این جاده ارتباطی مدت ۴ سال است که ادامه دارد.

یک کیلومتر راهسازی بعد از چهار سال تکمیل نشد

یک کیلومتر راهسازی بعد از چهار سال تکمیل نشدیک کیلومتر راهسازی بعد از چهار سال تکمیل نشدیکی از رانندگانی ایوان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه پیچ‌های حادثه خیز در محور کله جوب تا ساتیان شهرستان ایوان هنوز حذف نشده است، افزود: طرح راهسازی در این مسیر به طول یک کیلومتر با گذشت چهار سال هنوز تکمیل نشده است.

خبرنگار مهرجوبساتیانمحمد احمدی گفت: حذف نشدن پیچ حادثه خیز کله جوب -ساتیان مشکلاتی را برای رانندگان به بار آورده است.

جوبوی تصریح کرد: بهسازی مسیر کله جوب- ساتیان در سال ۹۷ شروع شده اما با گذشت ۴ سال هنوز متأسفانه رها شده و این مسیر حادثه خیز باعث تصادفات بیش از حد و منجر به فوت شده است.

ساتیاناحمدی اضافه کرد: غیرایمن بودن راه‌های مواصلاتی ایوان تا تونل قلاجه در آستانه اربعین خطر تصادفات احتمالی در این محور را تقویت می‌کند.

قلاجهوی افزود: این جاده دارای عرض کم و پیچ‌های خطرناک است که باعث از دست دادن کنترل خودروها می‌شود، هیچ سالی نبوده که تصادف منجر به فوت در این محور ثبت نشود.

بهسازی مسیرهای حادثه خیز تا یک ماه آینده

بهسازی مسیرهای حادثه خیز تا یک ماه آیندهبهسازی مسیرهای حادثه خیز تا یک ماه آیندهمدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر از تکمیل شدن بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز کله جوب -ساتیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

خبرنگار مهرجوبسید زاهدین چشمه خاور افزود: بهسازی این طرح صورت گرفته و پل‌های آن تعریض شده است.

زاهدینوی گفت: اجرای لایه بیس آن نیز انجام شده و تا ۲۰ روز آینده این محور را آسفالت خواهیم کرد.

بیسنماینده ایلام در مجلس نیز در جریان بازدید از بخشی از راه‌های ارتباطی شهرستان ایوان نیز خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان استانی به این حوزه شد.

سارا فلاحی افزود: ۲ مسیر اصلی اربعین یکی مسیر قلاجه و دیگری مسیر حمیل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند که بتوانیم پذیرای زائران اباعبدالله الحسین (ع) باشیم.

قلاجهحمیلوی گفت: اختصاص اعتبار به شهرستان ایوان بخش قابل توجهی مشکلات این شهرستان در حوزه زیرساختی را مرتفع خواهد کرد.

آماده سازی زیرساخت‌های ایوان برای اربعین

آماده سازی زیرساخت‌های ایوان برای اربعینآماده سازی زیرساخت‌های ایوان برای اربعینفرماندار ایوان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان ایوان با توجه به اینکه یکی از مسیرهای تردد زوار ابا عبدالله الحسین (ع) است، در بخش راه‌های نیازمند توجه است.

اباع)حجت الله اکبری بیان کرد: مقدمات آماده سازی زیر ساخت‌های لازم برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در حال انجام و بازدیدهای دوره‌ای در همین باره صورت می‌گیرد.

بارهوی گفت: از تونل اربعین تا تونل پیامبر اعظم محدوده استحفاظی شهرستان ایوان است که با نواقص و مشکلاتی همراه است که امیدوارم مورد توجه مسئولان تحت امر قرار بگیرد.

اکبری اضافه کرد: جاده یک کیلومتری حدفاصل روستای کله جوب تا روستای ساتیان بعد از سال‌های متوالی هنوز آسفالت نشده و هر روز شاهد تصادف در این محور هستیم، لذا امیدوارم مورد توجه مسئولان قرار بگیرد تا درایام اربعین شاهد ترافیک و وقوع حوادث ناگوار در این جاده نباشیم.

جوبساتیاندرایامفرماندار ایوان بیان کرد: همچنین تونل اربعین مشکل تهویه هوا دارد و انتظار می‌رود بخاطر رفاه مردم و بخاطر فاصله طولی زیاد هر چه سریع‌تر تعمیر و راه‌اندازی شود.

تمامی امورات اربعین در شهرستان‌های زائرپذیر بر عهده فرمانداران است

تمامی امورات اربعین در شهرستان‌های زائرپذیر بر عهده فرمانداران استتمامی امورات اربعین در شهرستان‌های زائرپذیر بر عهده فرمانداران استاستاندار ایلام نیز روز گذشته در بازدید از محورهای ارتباطی شهرستان‌های استان با عنوان این مطلب که تمام امور اربعین در شهرستان‌های زائرپذیر بر عهده فرمانداران است، اظهار داشت: در این راستا در ایام باقی مانده تا اربعین به همه شهرستان‌های زائرپذیر سفر خواهیم کرد و از زیرساخت‌ها بازدید به عمل خواهد آمد.

حسن بهرام نیا با اشاره به اینکه برای شهرستان‌های زائر پذیر مدیران کل استانی به عنوان معین شهرستان انتخاب خواهند شد، اضافه کرد: باید همه مدیران شهرستانی در خصوص تکمیل زیرساخت‌های پای کار باشند تا شرایط برای سفر بی خطر و امن برای زائران مهیا شود.

وی گفت: هر کدام مکان‌های مذهبی، فرهنگی، آموزشی و… در شهرستان‌ها ظرفیت بسیار خوبی برای اسکان زائران دارند.

بهرام‌نیا همچنین با اشاره به بازدید از زیرساخت‌های حوزه راه شهرستان‌های استان گفت: مقرر شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به نصب سرعت گیر و روشنایی تونل‌ها در اسرع وقت اقدام کند.

وی با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه از جمله کمبود بودجه برای امور اربعین پذیرفتنی نیست، گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌های اربعین بدهکار هستیم اما به هیچ وجه کارها اربعین متوقف نشده است.

چهار خطه کردن مسیر حاجی حاضر به گرده قلاجه، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز مسیر زرنه به سومار از دیگر پروژه‌های شهرستان ایوان است که نیازمند توجه هستند.

خطهقلاجهزرنهسومارکمبود اعتبارات از مهمترین موانع پیشرفت در طرح‌های جاده‌ای شهرستان ایوان محسوب می‌شود که بر اساس شاخص‌های موجود اعتبارات در نظر گرفته شده نسبت به نیازمندی‌های جاده‌ها در کمترین سطح قرار دارد.

روزشمار اربعین حسینی شروع شده و این موضوع ضرورت تسریع و تکمیل در اجرای برخی پروژه‌ها را دوچندان می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 614579