day-bank
27 مرداد 1401 - 12:13

انتقال پیام عاشورا و حمل پرچم امربه معروف رسالت حضرت زینب (س) است

رشت- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: انتقال پیام عاشورا و حمل پرچم امربه معروف و نهی از منکر رسالت حضرت زینب (س) است.

به گزارش خبرنگار، پریسا خیرخواه ظهر پنج شنبه در ویژه‌برنامه «آیه‌های آفتاب» و دهه ترویج معارف نماز با اشاره به اینکه رسالت حضرت زینب (س) انتقال پیام قیام حسینی و حمل پرچم امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار کرد: پاسداشت قیام عاشورا و امر به معروف و نهی از منکر نیازمند رسیدن به زهد و عرفان عقلانی است.

س)وی تصریح‌کرد: این شایستگی و شناخت قدر و جایگاه در حضرت زینب (س) متبلور بوده و بر همین اساس صبر، بردباری و گذشت زینبی الگویی برای همگان به ویژه بانوان است.

س)خیرخواه در ادامه با اشاره به ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به کشور آنها شهدای زنده و سرمایه‌های ایران اسلامی هستند، ادامه داد: قدرشناسی از این سرمایه‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی توجه ویژه به طرح تکریم و ارج‌گذاری به رشادت‌ها و تحمل مصیبت‌ها آنها است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه لازمه نهادینه‌سازی فرهنگ قدرشناسی درک درست از جایگاه و آگاهی از دشواری‌های ایثارگران است، تاکیدکرد: برای ایجاد پیوندهای هرچه‌بهتر نیازمند هم‌نشینی با این افراد هستیم.

تاکیدکرد

منبع: مهر
شناسه خبر: 614322