day-bank
21 دی 1401 - 10:53

مجوز مجموعه‌داری آثار فرهنگی و تاریخی در سمنان صادر شد

مسؤول موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از صدور پنجمین مجوز مجموعه‌داری آثار فرهنگی و تاریخی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، آرزو گل‌کار، مسؤول موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان صبح امروز به خبرنگاران گفت: با پیگیری واحد موزه‌های اداره کل و پس از تشکیل پرونده و ارسال آن به وزارتخانه و بررسی و نظر کارشناسان، مجوز مجموعه‌داری آثار فرهنگی و تاریخی بختیان در دامغان با امضای مدیرکل موزه‌های کشور صادر شد.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های مجموعه‌داران استان سمنان، تاکنون چهار مجموعه‌دار خصوصی از استان سمنان موفق به اخذ مجوز مجموعه‌داری شده‌اند و عبدالرضا بختیان با دارا بودن مجموعه مردم‌شناسی و فرهنگی به‌تازگی موفق به دریافت مجوز مجموعه‌داری مردم‌شناسی شده است.

گل‌کار ادامه داد: مجموعه‌داران بخش خصوصی شامل موزه مهر و سکه با مدیریت حسن پاکزادیان، موزه باغ امیر مدیریت محمد عزیزالدین، وسایل خیاطی غنی مرحمت‌آبادی و فرش خودرنگ پویا خادمیان است.

مسؤول موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: متقاضیان می‌توانند درخواست‌های خود را به واحد موزه‌های اداره کل اعلام کنند و پس از بررسی و تشکیل پرونده در استان و وزارتخانه مجوز صادر خواهد شد.

مجموعه‌داری بختیان در شهر دامغان- خیابان داوری جنوبی- خیابان چهارباغ شرقی واقع‌ شده است.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 969678