day-bank
27 مرداد 1401 - 17:00

لزوم انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل‌های آینده

اراک - مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تربیت پژوهشگران جوان از اهداف دانشنامه دفاع مقدس است تا جوانان دفاع مقدس و مقاومت را درک کنند و به نسل آینده منتقل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی ظهر پنجشنبه در نشست بررسی مداخل دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: دانشنامه دفاع مقدس استان روایتی عالمانه و مطابق با عقل و منطق است و در روند تهیه آن پژوهش‌هایی انجام شده که دارای معیار هستند و مورد اتکا و توافق پیشکسوتان و فرماندهان قرار می‌گیرند.

خبرنگار مهروی افزود: تربیت پژوهشگران و نخبگان جوان از اهداف دانشنامه دفاع مقدس است تا جوانان در این مسیر بتوانند گنج دفاع مقدس و مقاومت را بهتر بهره برداری کنند و در اختیار نسل‌های آینده قرار دهند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی عنوان کرد: دفاع مقدس هویت ملت ایران و ذخیره ارزشمند ملت ایران برای نسل‌های آینده است.

سرهنگ کریمی ادامه داد: ویژگی برتر ملت ایران هویت ارزشمند آن است و باید به عنوان افتخار ثبت و ضبط شود و سند انقلابی‌گری ملت ایران در دفاع مقدس نهفته است.

وی با بیان اینکه دانشنامه دفاع مقدس دارای ادبیات غنی و رویکرد عمیق تحلیلی دفاع مقدس و جبهه مقاومت است، گفت: در این راستا یک روش خاص تخصصی و پژوهشی با کمک فرماندهان، پیشکسوتان و اساتید دانشگاه تدوین شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اهمیت جمع‌آوری مداخل در دانشنامه بیان کرد: مداخل تکیه گاه و عمود دانشنامه هستند و جایگاه مهمی در تدوین و اعتبار بخشی دانشنامه دارند و به همین جهت جمع‌آوری و تدوین مداخل از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 615862